aktuální teplota - minulé dny - dlouhodobá statistika - informace - odkazy

Kuna2 teploměr
Pár informací.


Umístění teploměru
Čidlo teploměru je umístěno v okně směřujícím na sever ve čtvrtém (bohužel, lepsi misto neni) patře Masarykovy koleje (Thákurova 1,160 41 Praha 6)
Kuna2 teploměr


Dokumentace
Hardware
Základem teploměru je teplotní snímač SMT 160-30. Ten je připojen k mikropočítači Atmel 8052, který signál ze snímače zpracuje a pošle po sériové lince do PC. Podrobnějiší informace o hw zde
Software
Program pro mikropočítač najdete v podrobnejších informacích o hw. O příjem dat a ukládání logů se na PC stará aplikace napsaná ve Visual Basicu (OS Windows). Webové stránky a skripty pro obrázky jsou udělány v PHP. Pro další informace o sw mě můžete zkusit kontaktovat.

Klient
Pokusil jsem se naprogramovat klienta pro Windows, který by zobrazoval teplotu v malém okně nebo systémovém trayi. Výsledek najdete na stránkách Kuna2 teploměr klienta.

Wapové stránky
Na adrese http://teplomer.mk.cvut.cz/wap/ jsou wapové stránky teploměru. Na nich najdete aktualní teplotu a dále grafické průběhy teplot. Jak to vypadá si můžete prohlédnout v emulátoru. Emulátor © Pida.

Vznik a vývoj
Teploměr jsem udělal proto, abych vědel jaká je teplota venku. Hlavní impulz byla nutnost vymyslet semestrálku do předmětu 34SES (senzorové systémy) na ČVUT FEL. Určitou inspiraci jsem našel v podobném projektu na Strahově. Teploměr začal fungovat kolem půlky prosince 2002. Byl připojen k mému počítači kuna2.mk.cvut.cz na němž taky běžel web kde byla teplota přístupná ostatním z internetu. Kuna2 se vypínala na noc a tak byl dostupný záznam teplot jen ze dne. Protože se mi nelíbila prázná místa v grafech, tak jsem teploměr v lednu 2003 vylepšil, aby si pamatoval teplotu i při vypnutém počítači a po zapnutí se záznam doplnil. Pak jsem si řekl, že jestli má být teploměr k něčemu i ostatním, tak web musí být dostupný celý den a každý den v týdnu. A tak jsem v březnu 2003 ze zbytků postavil počítač kuna4.mk.cvut.cz. Počítač je to nevýkonný a generování stránek na něm nebylo rychlé a tak jsem se dohodl se správcem kolejního serveru argus a na něj stránky (alias teplomer.mk.cvut.cz) umístil. Červen 2003 - přesun teploměru do servrovny na jižním křídle. To je prozatím konec pohádky.

Teplota na Vaší stránce
Viz zde.

Autor
Zdeněk Černý, cernyz1 @ feld cvut cz, icq:133662337 - KuniDoupe2

© 2002-2004 Zdeněk Černý